Чому Валентин Наливайченко зрадив “Нашу Україну”?

Екс-голова СБУ Валентин Наливайченко склав з себе повноваження голови Політичної Ради партії “Наша Україна” та зупинив своє членство у партії.

У об’єднаній опозиції він може стати тільки узгодженим кандидатом від КОДу по мажоритарному округу. На список він не претендує і не претендував, на керівництво, або керівне місце теж, зазначив у коментарі журналістам заявив політолог Вадим Карасьов.

“Вихід із “Нашої України” і складення повноважень голови політради – це з одного боку жест відчаю, від того що йому не вдалося стати політичним лідером партії. Не зміг перебороти лідерство Віктора Ющенка, не зміг відібрати у нього “Нашу Україну”. З другого боку — це відповідь на той виклик від КОДу і об’єднаної опозиції, які давно спочатку натякали, а потім відкритим текстом говорили Наливайченку, що він має визначитись: або він буде кандидатом від опозиції по мажоритарному округу, або усуває Ющенка, або нехай тоді розраховує на самостійний похід “Нашої України” і висування від неї. Усунути Ющенка він не зміг, але зате зміг покинути і відповідно претендувати на статус об’єднаного кандидата по округу і підтримку опозиції”, – розповів експерт.

Карасьов вважає, що боротьбу за лідерство у “Нашій Україні” він обміняв на більш гарантовану перемогу в мажоритарному окрузі, але вже не як лідер політичної сили, а як індивідуальний кандидат-мажоритарник.

“З політичної точки зору він обрав гарантоване депутатство, а не менш гарантоване лідерство в “Нашій Україні”. Але все ж таки, якщо брати довгостроковий тренд, все ж краще претендувати на лідерство політсили, аніж просто бути звичайним кандидатом у мажоритарники, і хоч і бути присутнім у Верховній Раді, але не визначати політику”, – сказав політолог.

За його словами, на співпрацю “Нашої України” на чолі з Ющенком і об’єднаної опозиції не погоджувалися ні Турчинов, ні Яценюк, ні, зрозуміло, Тимошенко.

“Іноді здається, що вони вважають, що головний ворог – це Ющенко, а не Янукович. При всій здоровій риториці на адресу нинішньої влади, і звинувачення Януковича у монархізмі, виникають такі підозри, що головний ворог — це все таки Ющенко”, – припустив Карасьов.


1 361 переглядів1361

ЦЕ ЦІКАВО