Нідерланди просили Україну не видавати терориста Цемаха Росії

Нідерланди змогли допитати терориста угруповання «ДНР» Володимира Цемаха у справі МН17 і просили Україну не видавати його Росії.

Про це написав глава МЗС Нідерландів Стефан Блок у листі до парламенту, який цитують місцеві ЗМІ, повідомляє Національне бюро розслідувань України.

За даними телеканалу NOS, нідерландські слідчі допитали Цемаха перед тим, як його обміняли на українських в'язнів. Щоб зробити допит можливим, Україна відклала передачу Цемаха до Росії на деякий час після тиску Нідерландів.

Також у суботу президент Володимир Зеленський і глава СБУ Іван Баканов заявили, що Цемаха було допитано, і що через нього міг зірватися обмін між Україною і РФ.

«Уряд даремно намагався дійти до найвищого рівня керівництва, намагаючись переконати Україну, що Цемах не повинен бути частиною більшого обміну в'язнями», — цитує видання лист Блока.

7 вересня 2019 року між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.

23 громадянина України ( за не офіційними 25 — ще Цемах та Вишинський) були передані РФ в обмін на наших цивільних полонених та українських моряків.

Стаття 25 Конституції України визначає: Громадянин України не може бути вигнаний за межі України або виданий іншій державі.

Більш того, українські моряки мали бути звільненні РФ без жодних додаткових умов, обмінів, тощо.

В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.

Раніше судді Апеляційного суду міста Києва відпустили з-під варти колишнього бойовика угруповання «ДНР» Володимира Цемаха під особисте зобов'язання. Прокуратура вимагала залишити підозрюваного під арештом, заявляючи, що він може втекти.

Цемах керував так званою «протиповітряною обороною» у районі, де збили літак «Малайзійських авіаліній».

Нідерланди, які також розслідують справу МН-17, попросили Київ не віддавати бойовика. Крім того, нідерландські слідчі заявили, що хочуть допитати Цемаха.


105 переглядів105

ЦЕ ЦІКАВО